AGATAS (mūsų parduotuvėje yra kelios agato rūšys)

Jautis, Dvyniai, Mergelė

Spalvos: įvairios (mūsų parduotuvėje yra daug agato rūšių)

Tai vienas iš seniausiai naudojamų mineralų žemėje – daugiau nei 8000 m. Agatai visuomet spalvoti, dažniausiai pilkų, pilkai mėlynų ir baltų atspalvių, mėlynai balti, mėlyni, šviesiai rausvi, kreminio baltumo, rausvi, retkarčiais žaliai mėlyni, raudonai mėlyni, raudonai rudi, rudi, geltonai rudi, oranžiniai iki pilkai juodų, taip pat yra randama ir žalsvų agatų. Agatas išsiskiria nuostabia piešinių įvairove. Dėl savitos sudėties ir sandaros šis mineralas nuo neatmenamų laikų buvo naudojamas papuošalams gaminti. Agatų piešiniuose galima įžiūrėti gūdų mišką, fantastišką povandeninį pasaulį, kartais – net pačius netikėčiausius siužetus – portretus.

Stiprina dauginimosi organus, slopina skausmus, rekomenduojamas naudoti nuo epilepsijos bei nemigos.

AKVAMARINAS

ŽuvysAvinasJautisDvyniaiSvarstyklės

Spalvos: nuo blyškiai melsvos, melsvos iki žalsvai melsvos spalvos

Akvamarinas skatina dvasinį augimą, intuiciją, aiškiaregystę, kartu suteikdamas teisingumą, tikslingumą, ištvermę, sėkmę tik sąžiningiems ir dvasingiems žmonėms. Šis akmuo padeda įveikti emocinę sumaištį, įžvelgti mus supančios aplinkos giluminę esmę, mažiau vertinti kitus ir būti tolerantiškesniu. Akvamarinas stiprina dvasią ir atskleidžia apgaules, skatina tinkamai pradėtų reikalų įgyvendinimą, saugo tikrą draugystę ir meilę, pakelia nuotaiką. Nuo senovės laikoma, jog akvamarinas sustiprina nuojautą, gelbsti santuoką ir sužadėtuves, padeda pritrūkus drąsos ar laimės. Akvamarinas gali padėti išlaikyti sėkmingus santykius santuokoje.

Šis akmuo normalizuoja hipofizio ir skydliaukės darbą, hormonų veiklą, stiprina imuninę sistemą, kepenis, blužnį, inkstus, ramina nervinius priepuolius. Taip pat saugo nuo užmaršumo, kaulų ligų, arterijų kalkėjimo, daro poveikį kvėpavimo takų, balso stygų uždegimams, palengvina alergijas (šienligę).

AMAZONITAS

Mergelė, Skorpionas, Šaulys, Žuvys

Spalvos: Žalias, žalsvas, melsvai žalias, rusvas, rudai geltonas

Tai - ramybės, išminties ir širdies skausmus slopinantis akmuo. Amazonitas "nugesina" blogą nuotaiką, apramina nervus ir suteikia dvasinės ramybės. Suteikia vilties, ištvermės ir kantrybės, padeda priimti sunkius sprendimus. Nešiojant šį akmenį mažėja susierzinimas, nusivylimas, gerėja nuotaika, atsiranda optimizmas ir pozityvus mąstymas.

Amazonitas stiprina ir atpalaiduoja nervų sistemą, spazmus, skatina kalcio apykaitą ir jo pasisavinimą, padeda išvengti osteoporozės.

AMETISTAS

MergelėSkorpionasŠaulysŽuvys

Spalvos: Melsvai rausvas, raudonai violetinis

Tai viena iš pačių gražiausių ir vertingiausių kvarco atmainų. Kartais ametistas yra melsvai rausvas, kartais – raudonai violetinis. Jau nuo gilios senovės apie ametistus buvo pasakojama daug legendų. Tikėjimas apie šio akmens turimas savybes sukliudyti nuo apsvaigimo bei apsaugoti nuo beprotiškų aistrų keliavo iš tautos į tautą. Per Bibliją ametistas įsitvirtino krikščioniškoje simbolikoje ir tapo vienais iš labiausiai Bažnyčios hierarchų vertinamų brangakmenių. Katalikiškose šalyse buvo tradicija kardinolui įšventinimo proga įteikti žiedą su ametistu, todėl šis akmuo dar yra vadinama vyskupų akmeniu. Žiede esantis ametistas simbolizuoja dvasingumą ir tyrumą. Ametistas švelnina net užkietėjusias sielas ir padeda geraširdžiams savo harmoningais virpesiais. Naudodami ametistą kaip akmenį, papuošalą arba dovaną kitiems asmenims, tai darykite su gerais ketinimais ir skaidriomis mintimis.

Padeda gydyti neuralgiją ir nemigą, stiprina valią, gydo medžiagų apykaitos ligas. Ametistas skatina dvasinį ir kūrybinį mąstymą, ramina mintis, labai tinka meditacijai. Šis mineralas įneša šviesos į neaiškias problemas ir padeda mums pereiti iš protinio į dvasinį lygmenį, pagerina mūsų sapnų kokybę bei dovanoja ramų, gilų miegą.

AVANTIŪRINAS

Jautis, Vėžys

Spalvos: Balta, gelsva, geltona, ruda, žalia, žalsva

Tai kvarco atmaina, kurioje yra daug kitų, tolygiai išsidėsčiusių mineralų intarpų. Būna baltos, rožinės, geltonos, vyšninės, žalios, mėlynos spalvų.

Avantiūrinas suaktyvina žmogaus jausmus, pakelia nuotaiką užplūdus liūdesiui. Stiprina imunitetą, padeda, jei vargina lėtiniai skausmai. Tinkamas akmuo vyresnio amžiaus žmonėms. Gydo žarnyno veiklos sutrikimus, depresinę būklę, silpstantį regėjimą.

CITRINAS

Dvyniai, Liūtas, Mergelė

Spalvos: Geltona, geltonai ruda, citrinos geltonumo, geltonai oranžinė

Citrinas, tai kvarco atmaina. Kristalinis citrinas gamtoje randamas labai retai. Dažniausai jis yra gaminamas iš ametisto arba dūminio kvarco, juos kaitinant iki 300-500 C temperatūros. Citrinų būna įvairių – nuo auksinio iki rudo atspalvio, jį dažnai sunku atskirti nuo auksinio topazo.

Citrinas savo auksine šviesa išjudina visą fizinį kūną, suteikia gyvybinių jėgų ir persmelkia teigiama energija. Tikima, kad jis padeda esant blogam virškinimui, vidurių užkietėjimui, inkstų ir šlapimo pūslės infekcijoms, o taip pat teigiamai veikia kasą ir kepenis. Citrinas stiprina ir fizinį, ir astralinį kūną, sveikatą. Jei jautrūs ir lengvai pažeidžiami žmonės nešios šį akmenį prie kūno, jis saugos juos ir suteiks jaukumo bei saugumo jausmą. Tai – kasdieniniame gyvenime jėgų teikiantis akmuo, kuris ypač tinka siekiant žemiškų tikslų, pavyzdžiui – išsilavinimo, laikant egzaminus, komercinėje veikloje ar padeda susikaupti maldoje.

DŪMINIS KVARCAS

Dūminis kvarcas tinka įvairiems ženklams, labiausiai Svarstyklėms

Sujungia įvairias energijas siekiant bendro tikslo. Sukaupia energija, poveikis ne itin intensyvus, bet ilgalaikis. Sudaro kliūtis iš išorės veikiančiai neigiamai energijai; o vidinę neigiamą energiją paverčia teigiamą. Tinka meditacijoms.

Mažina įtampą ir stresines nuotaikas, susijusias su emocijomis, išsigalvojimais, fantazijomis, padeda įveikti prieštaravimus. Padeda atsikratyti vidinio pykčio, pavydo, baimės ir kaltės jausmo. Tinka narkomanams, alkoholikams ir tiems, kuriuos griauna įvairūs prisirišimai. Tai galingas talismanas  ginantis nuo pikto ir negatyvių energijų, skatina mokytis ir tobulėti. Moko įžvelgti meilę, priverčia gerbti save ir kitus, gyventi ir džiaugtis gyvenimu. Pagerina intuiciją bei ištvermę, skatina kūrybiškumą versle, padeda keisti nusistovėjusius modelius. Tinka biure, nes sustiprina organizacinius gebėjimus.

Mažina skausmus ir traukulius, ypač padeda, kai skauda nugarą, stiprina nervų sistemą, apsaugo nuo kenksmingo spinduliavimo. Stiprina odą, kaulus, galūnes, bei raumenis.

FLUORITAS

MergelėVandenisŽuvys

Spalvos: Įvairios, nuo mėlynai žalios iki violetiškai raudonos

Fluoritas nepaprastai įvairių spalvų akmuo, dažniausiai aptinkamas kartu su daugeliu rūdinių mineralų. Fluoritas būna visų vaivorykštės spalvų. Nuo rožinės, raudonos, aukso geltonumo, smaragdo žalumo, turkio iki raudonai violetinių kristalų, taip pat pasitaiko ir įvairiaspalvių, dryžuotų atmainų. Egzistuoja ir bespalvė, skaidri atmaina – optinis fluoritas.

Ramina nervų sistemą, gydo širdies ligas.

GRANATAS

Avinas, Ožiaragis, Liūtas, Vandenis, Skorpionas

Spalvos: raudona, rudai raudona, violetiniai raudona, juodai raudona, vyšninė

Jau nuo senų senovės granatas buvo mėgiamiausias pusbrangis akmuo. Tai meilės, šlovės, atkaklumo ir ištikimybės simbolis, atnešantis sielai džiaugsmo, ugdantis žmoguje narsą, sukeliantis seksualumą bei padedantis nuspėti ateitį. Raudonasis granatas – šlovės, grožio, jėgos bei užsispyrimo simbolis ir jau nuo senų laikų buvo laikomas karališku akmeniu.

Granatas sužadina gyvybines organizmo jėgas, malšiną pyktį, nubaido juodas mintis, linksmina sielą ir dovanoja draugystę. Jis saugo savininką nuo nelaimių, gydo širdį ir smegenis, sielą ir kūną. Tai - ypač maldai tinkamas akmuo, padedantis suikaupti ir nusiraminti. Šis akmuo taip pat apsaugo nuo nužiūrėjimų ir burtų, apsaugo nuo neištikimybės, žadina meilės aistrą, sužadina geismus. Papuošalai su šiuo akmeniu dovanojami kaip draugystės ir dėkingumo ženklas.

HEMATITAS (mūsų parduotuvėje yra kelios hematito spalvos)

AvinasSkorpionas

Spalvos: Juodas, sidabro spalvos

Šlifuojant, šis juodas sidabru blizgantis, geležies turintis akmuo parodo savo tikrąją spalvą, nes šlifavimo vanduo nusidažo kruvinai. Todėl jis vadinamas kraujo akmeniu (haima – graikiškai „kraujas“)

Tai – sveikatos akmuo. Hematitas priklauso akmenims, kuriuos pastaruoju metu atrandame iš naujo. Tikima, kad hematitas skatina kraujo susidarymą bei atsinaujinimą, o tai yra ypač svarbu šiuolaikiniame gyvenime. Susirgus arba po ligos jis spartina gijimo procesą, stiprina kūną. Hematitas veikia aktyvinančiai ir stiprinančiai, todėl labai padeda po operacijų. Jis skatina gijimą po ligų, taip pat stiprina valią bei atsparumą.

JASPIS (mūsų parduotuvėje yra daug jaspio rūšių)

AvinasMergelėSvarstyklėsSkorpionasŠaulys

Spalvos: Įvairios

Labai paplitusi masyvi smulkiagrūdė ir didelio tankio kvarco uoliena su gana gausiomis priemaišomis. Jaspiai būna įvairiausių spalvų, o skirtingų spalvų priemaišos kaip tik ir suteikia uolienai nepaprastą įvairovę. Jaspio spalvos kartais susimaišo taip, kad sukuria pasakiškus paveikslus. Šviesiai pilkame jaspio luite galime pamatyti lygumą, apaugusią žemais krūmais arba du ežerus, atskirtus nedidele sąsmauka, kuri susilieja su debesuotu dangumi. Dažniausiai jaspiai būna raudonos spalvos, violetiniai raudoni, geltoni, žali, balti, rudi.

Padeda gydyti inkstus ir šlapimo pūslę, stabdo kraujavimą ir hemoroidų susidarymą, gerina skrandžio, žarnyno ir kepenų veiklą, padeda sergant podagra. Apsaugo nuo svaigimo, žadina apetitą, gydo moteriškus negalavimus.

KARNEOLIS

VėžysLiūtasMergelėAvinas

Spalvos: Nuo rudžių rudumo iki sodriai raudonos spalvos

Chalcedono atmaina, pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio caro – mėsa (dėl raudonos spalvos). Naudojamas papuošalų ir dekoratyvinių dirbinių gamybai jau keli tūkstančiai metų.

Tai akmuo, kuris padeda susikaupti atliekant kokį nors darbą bei didina produktyvumą, gyvybingumą, kūrybingumą ir iniciatyvumą. Tai – moterų akmuo, nes veikia lytinių liaukų vystimąsi. Šis akmuo stiprina širdies veiklą, gerina kraujo apytaką. Senovėje tikėta, kad šio akmens pagalba, galima sumažinti kraujo spaudimą, temperatūrą ar dantų skausmą. Šio akmens spalva palengvina ir padeda įveikti pyktį. Nešiojant šį akmenį, sunkios užduotys yra vykdomos su džiaugsmu ir atsidavimu. Karneolis skatina tobulėjimą ir žadina kūrybinį potencialą.

KORALAS (mūsų parduotuvėje yra daug jaspio rūšių)

JautisSvarstyklėsŽuvys

Spalvos: raudona, rausva, rožinė,balta

Tai vienas iš seniausiai naudojamų organinių mineralų papuošalams gaminti. Koralų papuošalai būna tiek jų pirminės formos, tiek lazdelių, šakelių ar rutuliukų pavidalo. Juvelyriniams dirbiniams naudojami 16 rūšių koralai, iš kurių labiausiai yra vertinami kilmingai atrodantys raudonieji koralai.

Vartojami sergant mažakraujyste, depresija ir stokojant gyvybiškai būtinų medžiagų. Jis rekomenduojamas kaip efektyvi priemonė akių ligoms gydyti. Viduramžiais tikėta, kad šis akmuo stabdo kraujavimą ir mažina karščiavimą, taip pat žmogui suteikia išminties. Koralai – įneša daugiau džiaugsmo į kasdienybę, skatina puoselėti toleranciją, suteikia gyvybinę jėgą. Jie stiprina emocijas ir padeda jas geriau suvokti.

LABRADORITAS

AvinasDvyniaiLiūtasMergelėSkorpionasŠaulys

Spalvos: Pilkai juoda

Tai pilkai juodas, melsvomis, mėlynomis dėmėmis išmargintas mineralas. Jis labai primena povo uodegos plunksnų žvilgesį. Šis mineralas dar yra vadinamas raibuoju arba vaivorykštiniu akmeniu.

Labradoritas - tai skaitybės ir tyrumo simbolis. Jis saugo namus nuo nužiūrėjimo bei nekviestų svečių. Šis akmuo lavina savininko ištvermę, apsaugo nuo įvairių išorinių negatyvių poveikių, dovanoja jo nešiotojui dvasinę ramybę ir padeda susidoroti su dvasiniais skausmais ir neramumais.

LAZURITAS

MergelėŠaulysVandenis

Spalvos: mėlyna, tamsiai mėlyna, šviesiai mėlyna

Lazuritas – sėkmės, pasisekimų ir gerovės simbolis. Jis padeda atsikratyti to, ko nereikia ilgai saugoti atmintyje, neša meilę ir draugystę. Daugelyje tautų lazuritas yra vadinamas „meilės akmeniu“ ir yra tikima, kad jis atneša ištikimybę ir santaiką.

Lazurito akmens papuošalus dėvint nėščioms, yra tikima, kad jis apsaugos nuo persileidimo ir padės sėkmingai nėštumo eigai. Šio akmens poveikis kūnui - mažina kraujo spaudimą ir temperatūrą, malšina menstruacinius, galvos skausmus. Pašildyti akmenys padeda gydyti uždegimus ir patinimus.

MALACHITAS

Jautis, Skorpionas

Spalvos: Žalia, tamsiai žalia, juodai žalia, šviesiai žalia, kartais mėlynai arba smaragdiškai žalia

Malachitas, kaip brangakmenis naudojamas labai seniai. Egiptiečiai iš jo gamindavo amuletus, kamėjas, graikai ir romėnai – dekoratyvinius dirbinius. Akmeniui būdingi įvairūs šviesesni ir tamsesni raštai, primena augmenijos pasaulį.

Tikima, kad akmuo ištraukia iš mūsų neigiamą energiją bei padeda suvokti priežastis, kurios sukėlė šias neigiamas vibracijas. Padeda gydyti skrandžio, kasos ir blužnies ligas, stiprina regėjimą, gydo dieglius, įvairius dvasinius sutrikimus, padeda kankinant nemigai, malšima galvos skausmus. Yra svarbu naudotą malachitą, nuplauti švariu vandeniu, nes kitaip jis greitai praras blizgesį, pasidarys matinis ir neišvaizdus.

NEFRITAS (mūsų parduotuvėje yra daug nefrito spalvų)

Tinka Svarstyklėms, Avinams, Žuvimas,  Dvyniams ir Jaučiams

Spalvos: įvairios

Nefritas yra dviejų atmainų. Vienos jų randama labai gausiai, o kitas yra retas ir taurus brangakmenis. Abi atmainos – žadeitas ir nefritas – pasižymi puikia tekstūra, yra tvirtos, jų spalvos kinta nuo kreminių pastelinių iki sodžių žemės atspalvių. Nefritas išgaunamas ir su juo dirbama visame pasaulyje daugiau nei 2000m. Anksčiausiai jis imtas naudoti Kinijoje, kurioji jis tapo neatsiejama senovės religijos ir kultūros dalimi ir simbolizuoja valdžią bei aukštą padėtį visuomenėje. Dar iki Kolumbo Centrinės Amerikos čiabuviai nefritą vertino labiau už auksą. Tik 1863m. buvo pripažinta, kad yra du skirtingi brangakmeniai – žadeitas ir nefritas, bet jie vadinami vienu vardu – nefritas!

Terapeutiškai veikia liaukas, apytakos sistemas. Jis sužadina inkstų funkciją, skatina gijimą, ypač uždegiminių procesų metu. Jo eleksyras tirpdo akmenis inkstuose ir žarnyne, valo kūną ir audinių skysčius, šalina šlakus ir nereikalingas rūgštis.

OBSIDIANAS

SkorpionasŠaulysOžiaragis

Spalvos: juoda, pilka, juodai ruda, juodai pilka, kartais su sidabriniais ar auksiniais atspindžiais

Pagal senovės indų tikėjimą, būtent šis akmuo, neša žmogaus kūnui Žemės energiją, tobulina žmogaus sielą, gydo jo kūną ir taip suteikia ramybę bei stabilumą.

Obsidianas apsaugo jo savininką nuo neapgalvotos sąjungos sudarymo. Astrologų nuomone – tai Plutono planetos akmuo. Šis akmuo labai teigiamai veikia žmogaus psichiką.

ONIKSAS

SkorpionasOžiaragis

Spalvos: Įvairios

Oniksas – oksidų klasės mineralas, chalcedono atmaina, kuris, savo ruožtu, yra kvarco atmaina. Senovėje oniksu buvo vadinami visi lygiai dryžuoti chalcedonai arba kvarcai, vėliau - juodas chalcedonas. Vertingiausias oniksas yra su baltos ir juodos spalvos persisluoksniavimais. Pasitaiko oniksų su rudos, juodos ir baltos spalvų persisluoksniavimais.

Padeda žmonėms, kuriuos lengvai įtakoja kiti, išsiugdyti sveiką pasitikėjimą savimi ir kovoti už savo idėjas ir įsitikinimus. Jis skatina loginį, analitinį mąstymą ir realybės pojūtį. Stiprina regeneraciją, instinktus, laimės pojūtį, padeda nugalėti blogus įpročius, gelbsti nuo nemigos, malšina įvairius skausmus, stiprina imuninę sistemą, klausą.

OPALAS

Svarstyklių, Vėžio, Žuvų ir Skorpiono ženklų akmuo

Spalvos: Rausva, balta, spalvoti mineralai

Opalas garantuoja verslo sėkmę, jei jį nešioja doras, kilnus žmogus, taip pat tinka fantazuotojams, gyvenantiems svajonių pasaulyje, bet turintiems kilnius siekius. Skatina aiškiaregystes, bet netinka piktavaliams žmonėms.

Gydo emocijas, padeda atsikratyti skausmingų prisiminimų, suteikia vilties, padeda pasiekti didelių dalykų. Senovės romėnai siejo šį opalą su didele sėkme. Šis akmuo yra labai energetiškas ir stimuliuojantis. Tai taip pat ir meilės akmuo, tačiau tinka tik ištikimiems įsimylėjėliams.

Gydo infekcines ligas, mažina temperatūrą, stiprina kraują, reguliuoja insulino kiekį organizme.

PERLAI (mūsų parduotuvėje yra daug perlų rūšių)

DvyniaiVandenisŽuvys

Spalvos: Įvairių spalvų ir formų

Perlai – skaistybės ir tyrumo, ištikimybės simbolis. Jie suteikia ilgaamžiškumą, klestėjimą ir gerą gyvenimą, apsaugo nuo neištikimų draugų ir nuo meilės be atsako kančių. Merginos, nešiojančios perlus - nuolankios ir laimingos, moterys – geros namų šeimininkės ir motinos.

Perlai dovanoja džiaugsmą ir laimę, išmintį ir turtus. Jie suteikia laimingą gyvenimą ir klestėjimą, gelbsti nuo nemalonumų ir nelaimių, saugo jaunystę, grožį, sveikatą. Atstato prarastas jėgas ir padeda išgydyti daugelį ligų. Perlų čakra – gerklė, todėl labiausiai perlai gydo kvėpavimo organų uždegimus. Taip pat tikima, kad perlai šalina meilės negalavimus, stimuliuoja lytinę veiklą, apsaugo akis ir dantis, kepenis, širdį, globoja vaisių motinos įsčiose.

RODOCHROZITAS

Liūtų, Skorpionų ir Mergelių akmuo

Spalvos: Brangesni rodochrozitai yra vaiskios rožinės spalvos, pigesni – turi rožinės ir baltos spalvos juostų.

Tai moteriškas akmuo, asocijuojamas su Marsu, manoma, kad padeda reikalui esant pritraukti papildomos energijos.

Padeda atsiverti, suvokti, jog išmokti mylėti – būtina, kad būti laimingu pačiam. Skatina gyvybingumą, kūrybiškumą, entuziazmą, idėjas, pakelia nuotaiką, suteikia lengvumo ir palengvina darbą, nes dirbama su džiaugsmu. Padeda atsikratyti baimės ir lengviau ištverti neišvengiamus pokyčius, priimti realybę. Gydo fizines ir emocines traumas, skatina atlaidumą, toleranciją, pritraukia naują meilę.

Sužadina apytaką, inkstus, ramina migreną, didina kraujo indų elastingumą Padeda smegenims, širdžiai, kaulams, nervams ir virškinimui.

ROŽINIS KVARCAS

JautisVėžys

Spalvos: Šviesiai rausva iki rožinio raudonumo

Rožinis kvarcas, tai viena iš kvarco atmainų. Šiam silicio oksidui spalvą suteikia titano, geležies arba magnio priemaišos. Nepatariama akmens ilgai laikyti tiesioginėje saulės šviesoje, nes jo spalvos gali išblukti.

Tai - meilės akmuo. Šio akmens energija ir raminanti spalva padeda atgauti pasitikėjimą, pajusti artimo meilę, pamiršti nuoskaudas. Šis akmuo, skleisdamas meilę, toleranciją ir gerumą, išsklaido baimes, stresą, pesimizmą, įkyrias mintis. Nešiojamas kišenėje, rožinis kvarcas esant stresinėms situacijoms, padeda būti šaltakraujiškiems ir su tolerancija bei geranorišku nusiteikimu, įveikti sunkumus. Trumpa meditacija su šiuo akmeniu padeda išmokti veikti aplinką, pasitelkus švelnumą ir meilę. Ilgainiui susikaupusi baimė, rūpesčiai ir pyktis patys išsiskalidys ir užleis vietą pasitenkinimui savimi. Šis akmuo ramina, atpalaiduoja ir valo aurą. Tikima, kad rožinis kvarcas padeda odai, kaulams, plaučiams, nervams ir kraujo apykaitai. Šis akmuo priskiriamas širdies ir saulės rezginio čakroms.

SAULĖS AKMUO

Geriausiai tinka Liūtui, Svarstyklėms, ugnies ženklams, gali nešioti visi ženklai. Apsaugos akmuo. Talismano akmuo Avinui (ypač gimusio pirmoje pusėje)

Spalvos: Gelsva, ruda, oranžinė, akmuo iš dalies skaidrus

Pritraukia saulės energiją, atneša gyvenimo šviesą, sėkmę. Lyderio akmuo – suteikia turėtojui vadovo savybių. Daro turėtojo asmenybę patrauklesne, stiprina valią, gyvybines jėgas. Suteikia optimizmo, pasitikėjimo savimi, gyvybingumo, pritraukia sėkmę bei romantiką. Tai galingas akmuo, kuris išvaiko visų rūšių fobijas, baimes bei depresiją. Ypač tinka tiems, kurie savyje mato tik silpnybes ir trūkumus. Padėtas po pagalve padeda geriau prisiminti sapnus. Pakrauna energija kūno energetinius centrus, apsaugo nuo energetinių vampyrų ir skatina vaisingumą. Padeda įveikti depresijas, rūpesčius, baimes.

Didina seksualumą. Ypač tinka kepenims, inkstams, virškinimo sistemai bei padeda nuo reumatizmo.

SODALITAS

Mergelė, Šaulys

Spalvos: Mėlyna, tamsiai mėlyna, mėlynai balta, melsva

Sodalitas skatina racionalų ir tvirtą mąstymą. Šis akmuo ypač tinkamas žmonėms, kurie ieško harmonijos savyje ir aplinkoje. Šis akmuo padeda susidėlioti mintis ir tiesas, siekti savo įsitikinimų ir ambicijų patenkinimo, išsilaisvinti iš baimių ir kaltės jausmo bei sustiprinti savo vidinį pasaulį.

Sodalitas - gerklės ir balso stygų "gydytojas". Šis akmuo ypač tinkamas nešioti, kuomet jaučiate gerklės skausmus, balso stygų pertempimą. Labai tinkamas naudoti užkimus. Sodalito akmuo skatina skysčių perdirbimą kūne ir jų pertekliaus pašalinimą iš organizmo, žemina kraujospūdį. Ypač tinkamas naudoti hiperaktyviems žmonėms.

TIGRO AKIS

SkorpionasDvyniaiŠaulys

Spalvos: Aukso geltonumo, auksinio rudumo, raudonai ruda

Šiai akmenų grupei yra būdingas akies vyzdžio efektas. Tai kvarco grupės akmenys. Nuo senovės buvo tikima, kad tigro akies ar sakalo akies akmenys globoja bei saugo jo turėtoją, todėl buvo nešiojami kaip talismanai.

Šie akmenys malšina astmos priepuolius, stiprina regėjimą. Tigro akis išlaisvina iš pavyduliavimo kančių, stimuliuoja gyvybinį organizmo tonusą.

UNAKITAS

Dvynių, Svarstyklių ir Skorpiono akmuo

Spalvos: Žalia su oranžiniais intarpais

Tai jaspio grupei priklausantis moteriškos energijos, švelnus, pasyvus, “įžeminančio” poveikio kristalas.  Apsaugo nuo streso padarinių, ramina nervus, pakelia nuotaiką. Jei nešiosite šį akmenį, niekada neapniks liūdesys, beviltiškumas bei savęs gailestis.

Skatina odos atsinaujinimą, plaukų augimą, rekomenduojamas po operacijų ar sunkių ligų.  Sugeba atspindėti radiaciją ir neigiamai organizmą veikiančias bangas.

TURKIS

Šaulio, Žuvų, Skorpiono bei Vandenio ženklų akmuo

Spalvos: Tai mėlynas, žaliai mėlynas, obuolių žalumo, šviesiai rudas nepermatomas mineralas

Turkis labai vertinamas daugelyje Azijos ir Afrikos kultūrų. Arabų šalyse turkis buvo laikomas laimę nešančiu akmeniu, galinčiu apsaugoti savininką nuo blogio ir pagydyti daugelį negalavimų. Šį akemnį garbino Š.Amerikos gyventojai, taip pat senosios inkų ir actekų kultūros.  Puikiai tiks žinantiems tikslą ir siekiantiems jo. Turkis suteiks harmoniją, pilnatvę, apsaugą. Turkis traukia turtus, sėkmę, draugystę bei meilę, tačiau praradusiems moralę gali virsti nelaimių akmeniu. Turkis taip pat yra apsauginis akmuo, suteikiantis drąsos, mažinantis įtampą.

Išlygina nuotaikų svyravimą ir atstato prarastus energijos resursus. Ramina skausmą, uždegiminius procesus. Geras priešnuodis.